Transportní křeslo pro magnetickou rezonanci KRNM FN Brno

Petr Riebauer Reference

Transportní křeslo pro magnetickou rezonanci

V roce 2021 jsme dodali do Fakultní nemocnice Brno mj. unikátní přepravní křeslo pro transport pacientů z kabinek k vyšetřovacímu lehátku magnetické rezonance na Klinice radiologie a nukleární medicíny. Křeslo německého výrobce RCN Medizin- und Rehatechnik GmbH s označením TC 450 MRT je certifikované pro pohyb v elektromagnetickém prostředí se zářením 3 Tesla. 

Transportní křeslo TC 450 MRT má lehký a odolný rám z RCN plastu, sedák a opěradlo z polyuretanu, výsuvnou podložku pod nohy, polstrované odklápěcí opěrky rukou, bezpečnostní vyklápěcí závoru, madlo pro obsluhu a 4 dvojitá otočná plastovo mosazná kola o průměru 100 mm s brzdami pro jednoduché ovládání. Všechny RCN produkty jsou navrženy tak, aby byly snadno dezinfikovatelné většinou dezinfekčních prostředků. Nosnost křesla je až 150 kg. Zákazník má navíc na výběr ze 4 barev pro PU sedák a opěradlo.  

Produkty RCN s označením 3 Tesla jsou vyrobeny ze speciálního, vysoce odolného, UV stabilního a dezinfikovatelného BIO kompatibilního RCN plastu a nemagnetických slitin kovů, jako je např. mosaz. RCN jako jediná značka na trhu nabízí celoplastové produkty bez jakýchkoliv kovových materiálů, které je možné používat v prostředí magnetické rezonance se zářením 7 Tesla. MR kompatibilní RCN produkty splňují všechny bezpečnostní požadavky pro použití v prostředí MR záření.

Kromě transportních křesel, stoliček, schůdků, infuzních stojanů, pracovních a hygienických vozíků nabízíme do prostředí magnetické rezonance také unikátní invalidní vozíky DR 100 MRT (3 Tesla) a DR 100 K (7 Tesla). Invalidní vozíky DR 100 K jsou kompletně vyrobeny pouze z plastových součástí a jsou tak vhodné i pro přepravu v místech, kde se používají bezpečnostní rámy, protože nespouští alarm.

Výběr z RCN produktů, určených pro prostředí magnetické rezonance, najdete v našem MRT katalogu, který je ke stažení na stránce: https://lacon.cz/medical/toaletni-kresla-rcn/