Systém EKO-Finisher Romo

Řešení pro nemocnice, LDN, domovy seniorů, ústavy sociální péče i domácnosti. EKO-Finisher Romo je jediný český systém pro rychlou, bezpečnou, ekonomickou a ekologickou likvidaci výměšků při péči o nepohyblivé pacienty. Již 20 let pomáhá v desítkách zdravotnických zařízení v České republice i v zahraničí.

Jak to funguje?

  • Systém EKO-Finisher se skládá z likvidační jednotky (tzv. macerátoru) a řady jednorázových hygienických nádob (podložní mísy, vložky do WC křesel, emitní misky, bažanty atd.). Jednorázové hygienické nádoby Romo jsou vyráběny z recyklovaného novinového papíru s přidáním přírodního pojiva (tzv. nasávaná kartonáž). Jsou levné, biologicky zcela odbouratelné a zaručují až 24 hodinovou nepropustnost. Pro zvýšení komfortu a zabránění vylití obsahu je k dipozici speciální gel.

  • Tři velké nádoby nebo osm malých jsou rozemlety i s obsahem v přístroji velikosti běžné pračky za použití studené vody na biologicky odbouratelnou směs, která je vypuštěna do odpadu. Na konci cyklu probíhá volitelný dezinfekční program. Celý proces trvá 3 minuty s minimální spotřebou elektřiny a necelých 30 litrů studené vody.

  • Přístroje i nádoby mají veškeré potřebné certifikáty včetně klinického hodnocení nebo hodnocení baktericidní účinnosti.

Vědecky osvědčená účinnost

"EKO-Finisher Romo výrazně usnadňuje a zefektivňuje práci ošetřujícího personálu, zvyšuje hygienickou a estetickou úroveň ošetřovacích úkonů, přispívá k prevenci vzniku nemocničních infekcí používáním jednorázových pomůcek. Jednoznačně byla prokázána jeho dezinfekční účinnost, bezpečnost, dokumentovaná jednoduchá obsluha, nenáročné instalační podmínky. Používané zdravotnické nádoby svým složením rovněž splňují všechna kritéria kladená na zdravotnický prostředek, který může být v kontaktu s intaktní pokožkou a jsou ekologické."
(ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA O KLINICKÉM HODNOCENÍ ZDRAVOTNICKÉHO PROSTŘEDKU, MUDR. VILMA BENEŠOVÁ, INSTITUT KLINICKÉ A EXPERIMENTÁLNÍ MEDICÍNY, PRAHA 4)
1
EKO-Finisher
0
pacientů na lůžkovém oddělení
0
ušetřených hodin práce personálu

Snižuje riziko vzniku nozokomiální nákazy

Systém EKO-Finisher je zárukou nejvyšší hygieny při péči o nepohyblivé pacienty. Používání jednorázových hygienických nádob je jednou ze tří stěžejních oblastí projektů prevence nozokomiálních infekcí, neboť významným způsobem přispívá k minimalizaci rizika jejich vzniku.

Má příznivý vliv na psychiku pacienta, šetří peníze i čas

V porovnání s ručním mytím nebo mytím a dezinfekcí nádob v mycích automatech EKO-Finisher šetří významným způsobem vodu i energii. Další výrazné úspory přináší provozovateli zařízení na léčebných nákladech na křížové infekce, které minimalizuje. Použití vždy nových, čistých a při doteku teplých papírových nádob dává navíc jistotu bezpečí sestrám i pacientům a působí tak příznivě na jejich psychiku.
"Technologie odstraňování výmětů v jednorázově použitelných podložních mísách v drtícím a dekontaminačním zařízení EKO-Finisher Romo je ve srovnání s dosud používanými postupy u opakovaně používaných podložních nádob na principu tlaku vody a krátkodobé dezinfekce párou jednoznačně bezpečnější pro personál. Současně vylučuje případnou kontaminaci při manipulaci s nedostatečně dekontaminovanými nádobami u pacientů."
(výňatek z testů prověření účinnosti dekontaminačního procesu v drtícím zařízení, garant vyšetření RNDr. Erich Pazdziora, CSc, Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, Centrum klinických laboratoří, Oddělení bakteriologie a mykologie).

Možnost zapůjčení

Možnost
zapůjčení

EKO-Finisher Romo je spolehlivý a kvalitní přístroj. Nabízíme vám proto jeho zapůjčení k ověření výhod systému likvidace jednorázových hygienických nádob v porovnání s mytím nádob. Nabídka je určena právnickým osobám jako jsou nemocnice, domovy seniorů, ústavy sociální péče nebo LDN.

Pokud máte o EKO-Finisher zájem, klikněte na odkaz níže, vyplňte formulář a odešlete. My se vám obratem ozveme.

Ověřený český výrobce

Systémy EKO-Finisher vyrábí česká firma R-FIN s.r.o. ve svém výrobním závodě v moravskoslezském Fulneku. Vývoj a výroba přístrojů na likvidaci jednorázových nádob s biologickým obsahem začala ve Fulneku v druhé polovině devadesátých let a dnes se EKO-Finishery Romo exportují do celého světa. V roce 2005 získal EKO-Finisher na své první výstavě na zdravotnickém veletrhu Pragomedica ocenění Grand Prix za nejlepší výrobek. EKO-Finisher má několik patentů, registrovaných v Česku a v dalších evropských zemích.

R-FIN s.r.o. je středně velká, stabilní a technologicky dobře vybavená výrobní firma. Jejích 100 zaměstnanců se podílí na výrobě zdravotnické techniky, nasávané kartonáže, městského kovového nábytku, automatických praček, kamnosporáků, hliníkových oken a profilů nebo montáži částí mycích linek pro automobily.

R-FIN obnovil také výrobu vířivých praček a odstředivek Romo, která má v této továrně tradici od roku 1953. Kromě spolupráce s významným německým výrobcem ošetřovatelských pomůcek RCN se věnuje výrobním činnostem jako je lisování, svařování nebo práškové lakování.

Kontakt

LACON S. R. O.

IČ: 63670461
DIČ: CZ63670461

 +420 731 288 783
 [email protected]

SÍDLO SPOLEČNOSTI

Budova Golden Office
Bezová 1658/1
Praha 4 147 00
Česká republika