Systém EKO-Finisher Romo

Spolehlivé a bezpečné řešení likvidace výmětů ve zdravotnických zařízeních. EKO-Finisher Romo je jediný český systém pro rychlou, bezpečnou, ekonomickou a ekologickou likvidaci jednorázových nádob s výměšky při péči o nepohyblivé pacienty. Snižuje rizika přenosu křížové infekce, šetří čas personálu, přináší finanční úspory a další benefity.

Více než 20 let pomáhá v desítkách zdravotnických zařízení v České republice i v zahraničí. Čtěte, ptejte se.

Jak to funguje?

  • Systém EKO-Finisher se skládá z likvidační jednotky neboli macerátoru a řady jednorázových hygienických nádob, jako jsou podložní mísy, vložky do WC křesel, bažanty, emitní misky nebo umývací nádoby. Jednorázové hygienické nádoby Romo vyrábíme z tříděného recyklovaného papíru, ke kterému se přidává přírodní pojivo (tzv. nasávaná kartonáž). Nádoby jsou levné, biologicky plně rozložitelné a jako jediné na trhu zaručují vodotěsnost minimálně 24 hodin! Pro zvýšení komfortu obsluhy máme parfémovaný Eco-gel, který po vsypání do nádoby přemění tekutinu v gel a zcela potlačí zápach.

  • Macerátor EKO-Finisher Romo je přístroj o velikosti běžné pračky s připojením na studenou vodu a odpad. Do přístroje se vejdou 3 velké nebo 8 malých nádob. Nádoby můžete kombinovat. Po spuštění přístroje proběhne likvidace obsahu ve dvou rychlých cyklech za použití necelých 30 litrů studené vody. Do 3 minut je obsah rozemletý na biologicky odbouratelnou, velmi jemnou směs, která je vypuštěna do běžného odpadu. Obsluha i údržba EKO-Finisherů Romo je velmi snadná, spotřeba energie a vody nízká, návratnost investice rychlá.

  • Nový model EKO-Finisher Romo 750-E0 je vybaven nožním otevíráním, které velmi usnadňuje vkládání použitých nádob, dále volitelným automatickým startem a displejem, který zobrazuje průběh cyklu a další informace v několika jazycích. Kromě standardního vydezinfikování vany po dokončení cyklu má model 750-E0 navíc i volitelnou aktivní dezinfekci během procesu mletí. Pro usnadnění a bezpečnost práce s dezinfekcí má přístroj nově vestavěný kanystr s obsahem na 4 litry dezinfekčního roztoku.

  • Certifikáty jsou ke stažení na stránce Zdravotnictví.

Vědecky osvědčená účinnost

"EKO-Finisher Romo výrazně usnadňuje a zefektivňuje práci ošetřujícího personálu, zvyšuje hygienickou a estetickou úroveň ošetřovacích úkonů, přispívá k prevenci vzniku nemocničních infekcí používáním jednorázových pomůcek. Jednoznačně byla prokázána jeho dezinfekční účinnost, bezpečnost, dokumentovaná jednoduchá obsluha, nenáročné instalační podmínky. Používané zdravotnické nádoby svým složením rovněž splňují všechna kritéria kladená na zdravotnický prostředek, který může být v kontaktu s intaktní pokožkou a jsou ekologické."
(ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA O KLINICKÉM HODNOCENÍ ZDRAVOTNICKÉHO PROSTŘEDKU, MUDr. VILMA BENEŠOVÁ, INSTITUT KLINICKÉ A EXPERIMENTÁLNÍ MEDICÍNY, PRAHA 4)
1
EKO-Finisher
0
pacientů na lůžkovém oddělení
0
hodin práce personálu ušetřených každý rok

Snižuje riziko vzniku nozokomiální infekce!

Systém EKO-Finisher je zárukou nejvyšší hygieny při péči o nepohyblivé pacienty. Používání jednorázových hygienických nádob je jednou ze stěžejních oblastí projektů prevence křížových infekcí, neboť významným způsobem přispívá k minimalizaci rizika jejich vzniku.

Konec práce s vyléváním a mytím podložních mís!

V porovnání s ručním mytím nebo mytím nádob v mycích automatech EKO-Finishery Romo šetří vodu, elektřinu i čas personálu. 1500 hodin, které sestry věnují každý rok mytí, dezinfekci a ukládání nádob a které používáním EKO-Finisheru ušetří, mohou věnovat pacientům.

Má příznivý vliv na psychiku pacienta, šetří peníze i čas

Další významné úspory přináší zdravotnickým zařízením na léčebných nákladech na křížové infekce, jejichž vznik minimalizuje. Použití vždy nových, čistých a při doteku teplých papírových nádob přináší pohodlí a bezpečí pacientům i sestrám, a působí tak příznivě na jejich psychiku.
"Technologie odstraňování výmětů v jednorázově použitelných podložních mísách v drtícím a dekontaminačním zařízení EKO-Finisher Romo je ve srovnání s dosud používanými postupy u opakovaně používaných podložních nádob na principu tlaku vody a krátkodobé dezinfekce párou jednoznačně bezpečnější pro personál. Současně vylučuje případnou kontaminaci při manipulaci s nedostatečně dekontaminovanými nádobami u pacientů."
(výňatek z testů prověření účinnosti dekontaminačního procesu v drtícím zařízení, garant vyšetření RNDr. Erich Pazdziora, CSc, Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, Centrum klinických laboratoří, Oddělení bakteriologie a mykologie).

Možnost zapůjčení

Možnost
zapůjčení

EKO-Finisher Romo je spolehlivý a kvalitní přístroj. Nabízíme vám proto jeho zapůjčení k ověření výhod systému likvidace jednorázových hygienických nádob v porovnání s mytím nádob. Nabídka je určena právnickým osobám, jako jsou nemocnice, domovy seniorů, ústavy sociální péče, LDN apod.

Pokud máte o EKO-Finisher zájem, klikněte na odkaz Rezervace, vyplňte formulář a odešlete. My se vám obratem ozveme.

Ověřený český výrobce

Systémy EKO-Finisher vyrábí česká firma R-FIN s.r.o. ve svém výrobním závodě v moravskoslezském Fulneku. Vývoj a výroba přístrojů na likvidaci jednorázových nádob s biologickým obsahem začala ve Fulneku v druhé polovině devadesátých let a dnes se EKO-Finishery Romo exportují do celého světa. V roce 2005 získal EKO-Finisher na své první výstavě na zdravotnickém veletrhu Pragomedica ocenění Grand Prix za nejlepší výrobek. EKO-Finisher má několik patentů, registrovaných v Česku a v dalších evropských zemích.

R-FIN s.r.o. je středně velká, stabilní a technologicky dobře vybavená výrobní firma. Jejích 100 zaměstnanců se podílí na výrobě zdravotnické techniky, nasávané kartonáže, městského kovového nábytku, automatických praček, kamnosporáků, hliníkových oken a profilů nebo montáži částí mycích linek pro automobily.

R-FIN obnovil také výrobu vířivých praček a odstředivek Romo, která má v této továrně tradici od roku 1953. Kromě spolupráce s významným německým výrobcem ošetřovatelských pomůcek RCN se věnuje výrobním činnostem, jako je lisování, svařování nebo práškové lakování.

Kontakt

LACON S. R. O.

IČ: 63670461
DIČ: CZ63670461

 +420 731 288 783
 [email protected]

SÍDLO SPOLEČNOSTI

Budova Golden Office
Bezová 1658/1
Praha 4 147 00
Česká republika