Systém EKO-Finisher Romo

1 přístroj vám ušetří až 100 000 Kč ročně!*

Systém EKO-Finisher přináší svým provozovatelům značné finanční úspory v porovnání s opakovaně používanými nádobami a je zárukou nejvyšší hygieny při péči o imobilní pacienty. Používání jednorázových nádob v neposlední řadě zamezuje křížení čistého a špinavého provozu a eliminuje tak riziko přenosu nemocniční infekce na pacienty a sestry.

EKO-Finisher Romo je jediný český komplexní systém rychlé, bezpečné, ekonomické a ekologické likvidace jednorázových hygienických pomůcek včetně obsahu. Používání jednorázových papírových nádob je ve zdravotnických ústavech napříč Evropou považováno za jediné řešení bezpečné manipulace s lidským odpadem. EKO-Finisher Romo již 25 let přináší úspory nákladů zdravotnickým zařízením v České republice i v zahraničí.

Máte-li zájem o systém EKO-Finisher Romo nebo o vypracování analýzy úspory nákladů pro vaše zdravotnické zařízení při pořízení EKO-Finisheru Romo, vyplňte formulář na této stránce. Čtěte, ptejte se, pište.

* Uvedená úspora je vyčíslena na základě analýzy nákladů při využití jednoho EKO-Finisheru Romo na lůžkovém oddělení se 30 pacienty ve srovnání s ručním mytím a dezinfekcí opakovaně používaných nádob. Cena el. energie 4,62 Kč/kWh, poplatky za vodu 98 Kč/m3, hodinová mzda obslužného personálu 192,- Kč.

Jak to funguje?

  • Systém EKO-Finisher Romo se skládá z přístroje na ekologickou likvidaci nádob s obsahem a řady jednorázových nádob, jako jsou podložní mísy, vložky do WC křesel, bažanty, emitní misky nebo umývací nádoby. Jednorázové, hygienicky nezávadné nádoby Romo vyrábíme z tříděného recyklovaného papíru, ke kterému se přidává přírodní pojivo. Papírové nádoby jsou ekologické a levné, a to i ve srovnání s používáním myček nádob. Nádoby Romo zaručují nepropustnost 24 hodin. Pro zvýšení komfortu obsluhy máme absorbent, který po vsypání do nádoby přemění tekutinu v gel a potlačí zápach.

  • Samotný přístroj má velikost běžné pračky s připojením na studenou vodu, odpad a elektrickou síť. EKO-Finisher Romo umístíte jednoduše v technické místnosti, na WC nebo v umývárně. Přístroj rozmělní v tříminutovém cyklu 3 velké nádoby, jako je WC vložka a podložní mísa, nebo 8 malých nádob. Nádoby můžete kombinovat. Vypuštěná jemná směs je biologicky odbouratelná v ČOV. Všechny jednorázové nádoby Romo jsou schválené pro použití ve zdravotnictví.

  • Nový EKO-Finisher Romo 750-E1 Komfort je vybaven nožním otevíráním a automatickým startem pro minimální kontakt obsluhy s přístrojem jako prevence přenosu bakterií při vkládání použitých nádob. Displej přístroje zobrazuje průběh cyklu a další potřebné informace v několika jazycích. V přední části přístroje je vestavěný kanystr na dezinfekci s přesným dávkováním. EKO-Finishery Romo mají uzavřený systém s ochranou proti úniku zápachu a bakterií. Obsluha i údržba EKO-Finisherů Romo je velmi snadná, spotřeba energie a vody nízká, návratnost investice rychlá.

  • Certifikáty jsou ke stažení na stránce Zdravotnictví.

Vědecky osvědčená účinnost

"EKO-Finisher Romo výrazně usnadňuje a zefektivňuje práci ošetřujícího personálu, zvyšuje hygienickou a estetickou úroveň ošetřovacích úkonů, přispívá k prevenci vzniku nemocničních infekcí používáním jednorázových pomůcek. Jednoznačně byla prokázána jeho dezinfekční účinnost, bezpečnost, dokumentovaná jednoduchá obsluha, nenáročné instalační podmínky. Používané zdravotnické nádoby svým složením rovněž splňují všechna kritéria kladená na zdravotnický prostředek, který může být v kontaktu s intaktní pokožkou a jsou ekologické."
(ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA O KLINICKÉM HODNOCENÍ ZDRAVOTNICKÉHO PROSTŘEDKU, MUDr. VILMA BENEŠOVÁ, INSTITUT KLINICKÉ A EXPERIMENTÁLNÍ MEDICÍNY, PRAHA 4)
1
EKO-Finisher
0
pacientů na lůžkovém oddělení
0
hodin práce personálu ušetřených každý rok

Snižuje riziko vzniku nemocničních infekcí!

Používání jednorázových hygienických nádob je jednou ze stěžejních oblastí projektů prevence křížových infekcí. Systém jednorázových nádob eliminuje riziko přenosu infekce při vyprazdňování plastových nádob, při jejich mytí, vkládání do myček a při použití nedostatečně dekontaminovaných nádob u dalších pacientů.

Konec práce s vyléváním a mytím podložních mís!

V porovnání s ručním mytím nebo mytím nádob v mycích automatech EKO-Finishery Romo šetří vodu, elektřinu i čas personálu. Stovky hodin, které vám EKO-Finisher Romo každý rok ušetří, můžete věnovat pacientům. Další významné úspory přináší zdravotnickým zařízením na léčebných nákladech na křížové infekce, jejichž vznik minimalizuje.

Má příznivý vliv na psychiku pacienta, šetří peníze i čas

Použití vždy nových, čistých a při doteku teplých papírových nádob přináší pohodlí a bezpečí pacientům i sestrám, a působí tak příznivě na jejich psychiku. Pacienti na lůžkových odděleních, kde jsou používány jednorázové papírové nádoby, jsou spokojenější.
"Technologie odstraňování výmětů v jednorázově použitelných podložních mísách v drtícím a dekontaminačním zařízení EKO-Finisher Romo je ve srovnání s dosud používanými postupy u opakovaně používaných podložních nádob na principu tlaku vody a krátkodobé dezinfekce párou jednoznačně bezpečnější pro personál. Současně vylučuje případnou kontaminaci při manipulaci s nedostatečně dekontaminovanými nádobami u pacientů."
(výňatek z testů prověření účinnosti dekontaminačního procesu v drtícím zařízení, garant vyšetření RNDr. Erich Pazdziora, CSc, Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, Centrum klinických laboratoří, Oddělení bakteriologie a mykologie).

Úspora v řádech desítek tisíc

Možnost
zapůjčení

Stále u vás na oddělení vyléváte, myjete a dezinfikujete opakovaně používané (ne) hygienické plastové nádoby? Pořízením EKO-Finisheru Romo ušetříte stovky hodin a desetitisíce korun ročně. V případě zájmu vypracujeme přímo pro vaše zdravotnické zařízení analýzu roční úspory nákladů při nasazení jednoho EKO-Finisheru Romo v porovnání s mytím nádob.

Pokud máte o analýzu nákladů a využití EKO-Finisheru Romo vážný zájem, klikněte na odkaz Chceme ušetřit s EKO-Finisherem Romo, vyplňte formulář a odešlete. My se vám obratem ozveme.

Ověřený český výrobce

Systémy EKO-Finisher vyrábí česká firma R-FIN s.r.o. ve svém výrobním závodě v moravskoslezském Fulneku. Vývoj a výroba přístrojů na likvidaci jednorázových nádob s biologickým obsahem začala ve Fulneku v druhé polovině devadesátých let a dnes se EKO-Finishery Romo exportují do celého světa. V roce 2005 získal EKO-Finisher na své první výstavě na zdravotnickém veletrhu Pragomedica ocenění Grand Prix za nejlepší výrobek. EKO-Finisher má několik patentů, registrovaných v Česku a v dalších evropských zemích.

R-FIN s.r.o. je středně velká, stabilní a technologicky dobře vybavená výrobní firma. Jejích 100 zaměstnanců se podílí na výrobě zdravotnické techniky, nasávané kartonáže, městského kovového nábytku, automatických praček, kamnosporáků, hliníkových oken a profilů nebo montáži částí mycích linek pro automobily.

R-FIN obnovil také výrobu vířivých praček a odstředivek Romo, která má v této továrně tradici od roku 1953. Kromě spolupráce s významným německým výrobcem ošetřovatelských pomůcek RCN se věnuje výrobním činnostem, jako je lisování, svařování nebo práškové lakování.

Kontakt

LACON S. R. O.

IČ: 63670461
DIČ: CZ63670461

 +420 731 288 783
 [email protected]

SÍDLO SPOLEČNOSTI

Budova Golden Office
Bezová 1658/1
Praha 4 147 00
Česká republika

Image