Kovové palandy Romo pro hasiče v Újezdě nad Lesy

Petr Riebauer Reference

V covidovém roce 2020 se nám podařilo úspěšně dokončit i malou, ale o to významnější zakázku pro sbor dobrovolných hasičů v Újezdě nad Lesy. Pan Daniel Váňa, velitel jednotky, nás oslovil s požadavkem na výrobu kovových patrových lůžek do nové hasičské zbrojnice. Nabídli jsme naše celokovové palandy Romo s velmi odolnou konstrukcí ze speciálních ocelových profilů, vybavené drátěnými rošty s fixací matrace, bytelným kovovým žebříkem a bezpečnostními zábranami na horním lůžku.

Museli jsme upravit rozměry tak, aby se 2 palandy postavené kolmo na sebe vešly do místnosti o délce 2965 mm. Abychom zachovali co nejlepší stabilitu patrového lůžka, ponechali jsme šířku 900 mm a zkrátili jsme délku druhé palandy. Touto úpravou jsme se vešli do požadovaných rozměrů, a přitom jsme zkrátili ložnou plochu jen o 10 cm. Hasiči jsou pořádní chlapi a kratší lůžko by pro ně bylo nepohodlné. Takové úpravy konstrukce děláme jen u větších zakázek. Výrobu lůžek pro hasiče ovšem bereme jako prestižní věc a zároveň možnost, jak trochu ocenit jejich záslužnou práci.

Patrová lůžka Romo jsme doplnili o osvědčené molitanové matrace PUR30 s potahem od českého výrobce, které jsme ve stejném roce použili již u zakázkových paland pro letní tábor v Jankově u Votic. Jednodílné molitanové matrace se střední tuhostí pro osoby preferující střední až vyšší tvrdost lůžka mají nosnost až 120 kg. Jádro matrace je tvořeno výhradně z plného bloku kvalitní PUR pěny bez výřezů. Součástí matrace je nový typ úpletového potahu z mikrovláken, prošitý antialergickým PES rounem 150 g/m2 se zipem do L. Potah je příjemný na dotek, s vysokou absorpcí vlhkosti a jejím pozdějším transportem a odpařením. Působení speciální pletené struktury textilie i vlákna zajišťuje tomuto potahu i vysokou tažnost a pevnost. Potah je snímatelný a pratelný na 60°C a neobsahuje žádné toxické látky.

Palandy Romo se standardní povrchovou úpravou kvalitním a ekologickým práškovým lakováním, doplněné matracemi od českého výrobce jsme dodali hasičům v dohodnutém termínu. Podle zprávy od velitele hasičů jsou členové sboru s našimi patrovými lůžky Romo PV-02 velmi spokojeni. A to je po dokončení zakázky vždy ta nejlepší zpráva.