Kovová lůžka Romo do bungalovů pro personál resortu Velaa Private Island, Maledivy

Petr Riebauer Reference

Na jaře roku 2020 jsme úspěšně dokončili prestižní zakázku od studia ADR na výrobu kovových lůžek a paland pro ubytovací prostory personálu v zázemí resortu Velaa Private Island na Maledivách. Architektonický ateliér ADR založený architekty Petrem Kolářem a Alešem Lapkou vybudoval resort Velaa Private Island na neobydleném korálovém ostrově Velaa již v roce 2014 (https://www.adr.cz/cs/special/velaa/velaa-2)

Začátkem roku 2020 nás oslovilo studio ADR s poptávkou na dodávku kovových lůžek a paland Romo pro ubikace personálu v letovisku na tropickém ostrově. Hlavním požadavkem studia byla kvalitní ochrana kovové konstrukce proti korozi a atypická výška patrových lůžek. Světlá výška stropů v bungalovech je jen 2,3 m. Této výšce jsme museli přizpůsobit nejen celkovou výšku palandy, ale také výšky jednotlivých pater a výšku žebříků. Aby lůžka ladila s navrženým interiérem, vybralo studio ADR pro kovovou konstrukci barvu perlovou bílou a pro výplň čel lamino dekor rakouské rodinné firmy Egger v barvě len béžový.

Kovová lůžka Romo pro ubikace personálu v resortu Velaa Private Island

Když jsme se dozvěděli, že lůžka budou umístěna v bungalovech na tropickém ostrově, kde panují vysoké teploty a především velká vzdušná vlhkost, museli jsme vyřešit dodatečnou ochranu ocelové konstrukce proti korozi. Šéf výroby navrhl osvědčenou úpravu galvanickým zinkováním s následnou silnovrstvou pasivací, která spolu se základním ošetřením povrchu ekologickým práškovým lakováním zajistí dostatečnou korozní odolnost i v prostředí s tak vysokou vzdušnou vlhkostí.

Při finální přípravě lůžek Romo k expedici na ostrov Velaa jsme spolupracovali s firmou Techo a.s.( od 1.1.2021 je společnost Techo pod názvem Ahrend součástí skupiny Royal Ahrend), která byla generálním dodavatelem interiérů celého projektu (https://www.techo.com/projects/the-almost-impossible-made-real/). Spolupráce s architekty studia ADR i s kolegy ze společnosti Techo a.s. byla skvělá. Lůžka Romo vyrobila společnost R-fin s.r.o. ve svém výrobním závodě ve Fulneku. Se společností R-fin velmi úzce spolupracujeme již desítky let a za kvalitu všech jejích výrobků můžeme vždy ručit. Dodávka všech objednaných lůžek Romo i jejich přeprava na atol a instalace na místě proběhla hladce a v dohodnutých termínech.